brnenske vanoce foto 8 selfie foto budka

Brněnské Vánoce #brnenskevanoce

 • tradiční vánoční trhy na Náměstí Svobody v Brně
 • místo, kde se setkávají přátelé a známí
 • místo, kde se nasává vánoční atmosféra
 • dřevěné stánkové městečko
 • bohatý kulturní a zábavný program každý den

Lokality a termíny:

Brno – Náměstí Svobody – 25.11. – 23.12. 2016

brnenske vanoce foto 4 obrazovka

Zadání

Navázat na úspěšný projekt z roku 2015, díky kterému se povedlo na sociálních sítích výrazně zvýšit povědomí o Brněnských Vánocích a především aktivovat návštěvníky k interakci se značkou Brněnské Vánoce.
Nabídnout návštěvníkům další možnosti digitální vyžití.

brnenske vanoce foto 3 - svitici tramvaj salina

Řešení

Software Enplug jsme implementovali na projekční plátno umístěné vedle pódia. Vznikla tak atraktivní plocha zobrazující aktuální informace současně s autentickými příspěvky od návštěvníků Vánočních trhů.

Provozováno denně v době od 16:00 do 22:00 hod.
• zobrazování příspěvků ze sociální sítě Instagram s hashtagem #brnenskevanoce
• zobrazování informací o kulturním doprovodném programu na Náměstí Svobody
• pozvánky na koncerty a upozornění na další dění související s Vánočními trhy

Do prostoru informačního stánku na náměstí jsme umístili automat pro tisk “selfie” fotek. Návštěvník si za poplatek mohl vytisknout své fotky z Instagramu, případně využít integrovanou kameru a přímo na místě si fotku pořídit. Vytisknuté fotky byly opatřeny logem Brněnských Vánoc.

brnenske vanoce foto 5 selfie foto budka

Součást řešení

 • návrh a konzultace, jak komunikovat #brnenskevanoce v propagačních materiálech, na sociálních sítích a dalších médiích společně s ostatními informacemi o trzích
 • implementace #brnenskevanoce do komunikace přímo na trzích
 • instalace Enplugu na projekci
 • instalace, servis a provoz automatu pro tisk fotek
 • manuální schvalování jednotlivých příspěvků po celou dobu Brněnských Vánoc (zamezení zobrazování nevhodných fotek a příspěvků)
 • pomoc s tvorbou a správou informačního obsahu

Vytvoření a správa instagramového profilu Vánoční foto s cílem oslovit návštěvníky prostřednictvím instagramu, podnítit je k akci a informovat je o možnosti tisku fotek.

brnenske vanoce foto 2

Výsledky

Zadání se podařilo naplnit. V rámci komunikace na sociálních sítích výrazně vzrostla míra interakce návštěvníků s hashtagem #brnenskevanoce. Výrazně se zvýšil i dosah této komunikace. Brněnské Vánoce byly na Instagramu vidět nejvíc ze všech adventních a vánočních trhů v České republice.
Možnost vytisknout si své fotky byla ze strany návštěvníků přijata kladně. Spousta z nich to uvítala jako originální suvenýr pro sebe nebo pro své blízké.

brnenske vanoce foto 7 selfie par

Výsledky kampaně na Instagramu

brnenske vanoce - vysledky kampane 2015 - 2016

Hodnocení organizátora

„Moderní technologie a tradiční adventní trhy? V Brně žádný problém. V technologii Enplug jsme objevili atraktivní nástroj, s jehož pomocí dokážeme nejen zvýšit dosah značky #brnenskevanoce v online prostředí, ale současně i zvýšit angažovanost návštěvníků brněnských vánočních trhů. Z pořadatelského hlediska je pak Enplug neocenitelným nástrojem pro vytvoření aktuálního informačního kanálu přímo v centru dění, což je zvláště v případě dlouhotrvajících eventů nabízejících bohatý program velmi žádoucí benefit. Prostřednictvím technologie Enplug a interaktivního automatu pro tisk fotek si mohli návštěvníci užít brněnské adventní trhy naplno. Stát se na chvíli hvězdou plátna a sdílet s přáteli okamžiky adventní pohody by však nebylo možné bez profesionální práce realizačního týmu The Media, který byl vždy po ruce jak v případě konzultací, tak i obětavé správy.“

Mgr. Adéla Hájková, event manager TIC Brno

brnenske vanoce foto 6

Umíme komunikaci na akcích a eventech pořádně roztočit. Objednejte si nás na svojí akci a “budete zírat”!

😳😳😳